Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Mecze, które wstrząsnęły światemOd dzisiaj w przedsprzedaży dostępna jest nowa książka Stefana Szczepłka: Mecze, które wstrząsnęły światem. Publikacja ta ukazała się jako pierwszy tom Kolekcji Piłkarskiej "Złota Jedenastka" wydawanej przez tygodnik Polityka.

Mecze, które wstrząsnęły światem to spojrzenie na historię piłki nożnej przez pryzmat słynnych spotkań piłkarskich. Autor wybrał  30 meczów, które stały się częścią legendy i mitu futbolu. Ze swoją futbolową wiedzą, pamięcią do interesujących drobiazgów i detali, anegdotami o piłkarzach i trenerach, autor wprowadza nas w niezwykłą atmosferę i czasy meczów, które przeszły do historii. Pozwala nam przeżyć je jeszcze raz. Szczepłek snuje fascynującą opowieść o okolicznościach, podtekstach i sekwencjach zdarzeń, których ukoronowaniem staje się sam mecz.
I choć w dużej mierze najsłynniejsze spotkania piłkarskie to dzieje ludzi, którzy miejsce w historii wywalczyli sobie na boisku, to prawdziwy bohater tej książki jest tylko jeden – futbol.

XX Targi Książki HistorycznejW pięknym wnętrzu Arkad Kubickiego u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie w najbliższy czwartek 24 listopada rozpoczną się jubileuszowe XX Targi Książki Historycznej. Potrwają one do niedzieli 27 listopada. Targi otwarte będą codziennie w godz. 10-18, wstęp wolny.

W targach weźmie udział ponad 100 wystawców w tym Sendsport (stoisko nr 101, tuż przy wejściu z prawej strony). Zaprezentujemy blisko 200 tytułów: głównie monografie historyczne dotyczące regionalnego sportu, ale także roczniki i książki zagraniczne, biografie piłkarzy.

Więcej informacji o Targach (m.in. plan hali wystawienniczej, pełen program imprezy) znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Serdecznie zapraszamy!

Mowa trawaMowa trawa” to autorski, a raczej komentatorski słownik piłkarskiej polszczyzny ilustrowany nie tylko sypanymi jak z rękawa anegdotami, powiedzonkami i cytatami wprost z szatni i stadionu, ale też humorystycznymi rysunkami. Autor Marcin Rosłoń – były piłkarz Legii, dziennikarz sportowy, obecnie komentator Canal +, we współpracy z rysownikiem Andrzejem Jankowskim stworzył dowcipną, błyskotliwą, emanującą miłością do futbolu i polszczyzny książkę, która dla niektórych czytelników będzie powrotem do dzieciństwa, niezapomnianych podwórkowych zwycięstw i zdartych kolan, a dla innych, młodszych fanów piłki, szansą na poznanie słownika swoich idoli oraz specyficznych zasad panujących w piłkarskiej szatni i na boisku. Zwłaszcza zasad językowych! Bo piłkarski świat tworzą przede wszystkim ludzie, a ludzie to słowa. Takie jak: babol, biedronka, drops, farfocel, kołcz, maser, okienko, pusty przelot, rogal, sodówka, winda, zamach, żółtko...

Encyklopedia piłkarska FUJI tom 39Właśnie ukazał się 39. tom Encyklopedii Piłkarskiej Fuji - Rocznik 2011/12. W nowej publikacji katowickiego wydawnictwa GiA  znajdziemy, jak zawsze, coroczny bilans na międzynarodowym poziomie: pasjonujący opis sezonu piłkarskiego reprezentacji oraz rozgrywek ligowych i pucharowych w kraju (wszystkie poziomy lig i klas aż do 10); dokumentacja, wyniki, tabele i fotografie, ciekawe komentarze; także mecze międzypaństwowe i kompletna prezentacja ligowa i reprezentacyjna bez mała z całego świata – absolutnie jedyna w świecie.

Już dzisiaj zamów nowy tom encyklopedii piłkarskiej FUJI i ciesz się z niego najszybciej w Polsce.

European Football YearbookW ostatnich miesiącach ukazały się roczniki piłkarskie podsumowujące sezon 2010/11. Jednym z najpopularniejszych oraz najdokładniej opracowanych jest licencjonowany przez UEFA European Football Yearbook pod redakcją Mike'a Hammonda. Nowa edycja właśnie została dodana do naszej oferty.

Dodatkowo dostępne są inne zagraniczne roczniki: brytyjski Sky Sports Football Yearbook 2011-2012 (d. Rothmans), Das offizielle Saisonbuch 2011 - Bundesliga oraz publikacje przedstawiające rozgrywki piłkarskie w Ameryce Południowej oraz Północnej.
Do końca roku w naszej ofercie pojawią się również m.in.: włoski Almanacco Illustrato 2012, niemiecki Deutscher Fußball Almanach 2010/2011, holenderski Brinvest Voetbaljaarboek 2012 oraz oczywiście polski rocznik z wydawnictwa GiA, który będzie stanowił 39. tom Encyklopedii piłkarskiej FUJI.
W przeciągu najbliższych kilku tygodni planujemy również start zupełniej nowej, wielojęzycznej strony internetowej, gdzie dostępnych będzie kilkaset nowych tytułów piłkarskich z całego świata :-)

MP SiatkówkaOd dzisiaj dostępna jest w naszej ofercie niedawno wydana publikacja autorstwa Krzystofa Mecnera Mistrzostwa Polski w siatkówce 1929 - 2010 dokumentująca męskie rozgrywki ligowe siatkarzy.
Album został wydany z okazji dzięsiolecia powstania Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. i poświęcony jest zmaganiom drużyn siatkarskich o miano najlepszych w kraju. Dzięki niej młodsi sympatycy siatkówki będą mogli zapoznać się z tym jak dawniej wyglądała rywalizacja o miano najlepszych w Polsce, starsi zaś będą mieli okazję do przypomnienia sobie wielkich emocji jakie przeżywali śledząc dramatyczne zmagania siatkarzy na przestrzeni wielu lat. Bogate statystyki oraz unikalne fotografie z pewnością wzbogacają niniejsze wydawnictwo.

Florian KapałaPrzed kilkoma dniami ukazała się nowa książka z cyklu Asy Żużlowych Torów, w której przedstawiane są pełne biografie czołowych polskich żużlowców. Tym razem będzie można nabyć książkę autorstwa Roberta Nogi opisującą karierę Floriana Kapały, byłego zawodnika Kolejarza Rawicz i Stali Rzeszów, złotego medalisty DMŚ, czterokrotnego triumfatora IMP.

Żużlowiec ten był pierwszym w naszym kraju żużlowcem, który zdobył cztery tytuły indywidualnego mistrza Polski, pierwszym zdobywcą Złotego Kasku, kapitanem narodowego zespołu, który zdobył pierwszy dla biało-czerwonych barw medal mistrzostw świata.Tak przechodzi się do historii. Nie tylko Rawicza, Rzeszowa, Torunia czy Tarnowa, a więc miejsc, z którymi wiązały go sportowe i życiowe losy. Florian Kapała zasłużył na poczesne miejsce w dziejach polskiego sportu żużlowego, a nawet światowego, wszak startował w finale indywidualnych mistrzostw świata, miał także w dorobku dwa medale mistrzostw drużynowych.

Kronika Sportu 2011Właśnie ukazała się na rynku 11. edycja Kroniki Sportu Polskiego. Jest ona na naszym rynku wydawniczym jedyną publikacją, która systematycznie, z roku na rok, zapisuje historię polskiego sportu. Spełni ona oczekiwania czytelników, którzy chcą się orientować w świecie sportu, wiedzieć kiedy i gdzie odbyły się zawody, mityngi, mecze zarówno o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym. Kto odnosił sukcesy i w jakich dyscyplinach. Opracowanie wykracza jednak daleko poza przedstawienie wydarzeń sportowych i okołosportowych minionego roku. Zawiera również szereg ważnych i przydatnych informacji, które każdy zainteresowany sportem zawodowo lub hobbistycznie powinien znać. Na jej ocenę, poza rzetelnością przekazywanych informacji, a zwłaszcza komentarzy opisujących poszczególne dyscypliny (w większości autorstwa uznanych komentatorów) znaczenie ma również atrakcyjna szata graficzna.

Na barykadach wojen futbolowychNa początku bieżącego roku ukazała się książka Ryszarda Niemca, pt. "Na barykadach wojen futbolowych". Zawiera ona zbiór 67 felietonów napisanych w latach 2000-2010. Wstęp do niej napisał prof. Józef Lipiec, a całość zilustrował Andrzej Mleczko.

Ten tomik jest o zmaganiach ludzkich żywiołów, do których namolnie usiłuje się włączyć władza państwowa, genetycznie skażona chętką zawładnięcia popularną dyscypliną. W polskich wojnach futbolowych siedzę zatem okrakiem na barykadzie. Nie jest to pozycja tchórza bez własnego zdania. Jest jedynie koniecznością walki na dwa fronty, a niekiedy i w okrążeniu.

Ryszard Niemiec - dziennikarz, reporter, felietonista, pisarz, działacz sportowy. Redaktor naczelny m. in. Dziennika Polskiego, Tempa, Gazety Krakowskiej. Członek prezydium Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dwukrotny laureat Złotego Pióra (1979, 1985).

Urodziny Sendsport.plDzisiaj mijają dokładnie trzy lata odkąd istnieje Sendsport.pl. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą działalnością księgarsko-wydawniczą. Nasze priorytety przez te lata niewiele się zmieniły: ciągle chcemy dostarczać Wam dobre i unikalne książki sportowe.


Jak co roku mamy dla Was prezenty. Tym razem rozdajemy wydaną jesienią ubiegłego roku książkę, pt. "Kibicowanie jako uniwersalny język". Zostanie ona dołączona gratisowo do każdego złożonego w dniu dzisiejszym zamówienia o nieparzystym numerze seryjnym. W tej trochę hazardowej zabawie jest zatem 50% szans na wygraną.

pixel