Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Targi Książki Historycznej

Od 28 listopada do 1 grudnia, czyli od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się Targi Książki Historycznej. Po raz kolejny pojawi się tam nasze stoisko. Specjalnie dla miłośników historii sportu, ale także i dla i tych, którzy jeszcze nie doceniają tego wycinka nauki o przeszłości, przygotowaliśmy najciekawsze publikacje historyczne z oferty Sendsport.

 

Pośród prezentowanych na Targach książek znajdzie się album Legia w europejskich pucharach. Historia klubu i jego kibiców na europejskich arenach. Jego autor Kamil Wójkowski, będzie naszym gościem w piątek w godz. 11-15. Również w piątek, w godz. 16-18 stoisko odwiedzi Paweł Gaszyński - autor Zanim powstała liga, czyli serii książek prezentujących historię polskiego futbolu w latach 1918-1926.

 

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 18:00 na stoisko numer 46.

 

Legia w Europejskich Pucharach

Legia Warszawa: 60. miejsce na liście ponad 1000 sklasyfikowanych zespołów w rankingu wszech czasów europejskich pucharów, półfinał Pucharu Mistrzów (1970 r.) i Pucharu Zdobywców Pucharów (1991 r.), 8 meczów ćwierćfinałowych i trzykrotny start w fazach grupowych pucharów.

167 meczów i prawie 250 strzelonych bramek. Żaden inny polski klub nie ma takich dokonań w międzynarodowej rywalizacji. To legioniści ustanowili polski rekord wygranej, gromiąc w 1972 r. islandzki Vikingur Reykjavik 9-0. Tylko oni potrafili w 35 minut strzelić 8 goli mistrzom Rumunii i rozgromić 6-0 klub z Bundesligi.


Książka Legia Warszawa w europejskich pucharach autorstwa Kamila Wójkowskiego to pierwsza w Polsce tego rodzaju publikacja, która przedstawia nie tylko cały dotychczasowy europejski dorobek warszawskiego klubu, jego piłkarzy i trenerów, ale również kibiców (rozdział o kibicach autorstwa Marcina Bodziachowskiego), bo ciekawych historii na trybunach tam, gdzie grała Legia, nie brakowało. To 400 stron historii, ciekawostek, dokumentacji meczów, bilansu zawodników i relacji, a także unikatowe zdjęcia i pamiątki warszawskiego klubu.

Czytaj więcej

Zanim powstała liga

Ukazał się pierwszy tom serii „Zanim powstała Liga. Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926”.

Paweł Gaszyński zebrał w nim informacje o polskim piłkarstwie w 1919 roku, czyli jeszcze przed powstaniem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Książka jest początkiem ciekawie zapowiadającej się serii ośmiu tomów o polskim futbolu i rywalizacji o tytuł Mistrza Polski, zanim w 1927 roku powstała Liga. Drugi tom cyklu ukazać ma się jeszcze w tym roku.
 
Treść książki jest dobrze udokumentowana. Autor opierał się na informacjach z ówczesnej prasy oraz wielu opracowaniach poświęconych klubom sportowym i polskiemu piłkarstwu.

Mocno rekomendujemy!
Czytaj więcej

Encyklopedia piłkarska FUJIAndrzej Gowarzewski wraz ze współpracownikami kończy właśnie prace nad 23. edycją pierwszego polskiego oficjalnego rocznika piłkarskiego. W Roczniku 2013-2014 podsumowane zostały futbolowe wydarzenie w Polsce, Europie i w innych częściach świata. Tradycyjnie wydawnictwo ma zawierać bilans rozgrywek lig, pucharów i reprezentacji z Europy i Ameryki. Premiera książki zaplanowana jest na połowę listopada. 
Ponadto niedługo ukaże się już trzecia publikacja wydawnictwa GiA poświęcona stołecznej Legii. Tym razem nosi ona tytuł Legia najlepsza jest. Podobnie jak w przypadku Rocznika 2013-2014 Sendsport prowadzi przedsprzedaż z 10% rabatem 13. tomu z serii Kolekcja Klubów. Premiera książki zaplanowana jest na koniec października.
GiA planuje także wydać co najmniej czterotomową Encyklopedię piłkarskich Mistrzostw Świata. Publikacja pierwszego tomu tej serii zaplanowana jest na pierwszą połowę 2014 roku. 

Wielki WidzewKilka dni temu ukazała się długo oczekiwana książka, pt. Wielki Widzew. Jest to historia najlepszej drużyny w historii polskiej piłki klubowej. 
Książka przedstawia kulisy powstawania i budowy zespołu od 1969 roku, jej szczyt i powolny zmierzch w drugiej połowie lat 80-tych. Przypomina legendarne starcia z europejskimi gigantami - Manchesterem City, Manchesterem United, Juventusem Turyn i Liverpoolem. 
Autor, Marek Wawrzynowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego, przypomina najważniejsze zdarzenia oraz odkrywa historie, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a w które zamieszani są najwięksi polscy piłkarze, również Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN.

Czytaj więcej
pixel