Rocznik 2013 - 2014: Encyklopedia piłkarska Fuji - nowości wydawnicze

Encyklopedia piłkarska FUJIAndrzej Gowarzewski wraz ze współpracownikami kończy właśnie prace nad 23. edycją pierwszego polskiego oficjalnego rocznika piłkarskiego. W Roczniku 2013-2014 podsumowane zostały futbolowe wydarzenie w Polsce, Europie i w innych częściach świata. Tradycyjnie wydawnictwo ma zawierać bilans rozgrywek lig, pucharów i reprezentacji z Europy i Ameryki. Premiera książki zaplanowana jest na połowę listopada. 
Ponadto niedługo ukaże się już trzecia publikacja wydawnictwa GiA poświęcona stołecznej Legii. Tym razem nosi ona tytuł Legia najlepsza jest. Podobnie jak w przypadku Rocznika 2013-2014 Sendsport prowadzi przedsprzedaż z 10% rabatem 13. tomu z serii Kolekcja Klubów. Premiera książki zaplanowana jest na koniec października.
GiA planuje także wydać co najmniej czterotomową Encyklopedię piłkarskich Mistrzostw Świata. Publikacja pierwszego tomu tej serii zaplanowana jest na pierwszą połowę 2014 roku. 

Wielki Widzew: Historia polskiej drużyny wszech czasów - nowości wydawnicze

Wielki WidzewKilka dni temu ukazała się długo oczekiwana książka, pt. Wielki Widzew. Jest to historia najlepszej drużyny w historii polskiej piłki klubowej. 
Książka przedstawia kulisy powstawania i budowy zespołu od 1969 roku, jej szczyt i powolny zmierzch w drugiej połowie lat 80-tych. Przypomina legendarne starcia z europejskimi gigantami - Manchesterem City, Manchesterem United, Juventusem Turyn i Liverpoolem. 
Autor, Marek Wawrzynowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego, przypomina najważniejsze zdarzenia oraz odkrywa historie, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a w które zamieszani są najwięksi polscy piłkarze, również Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN.

Więcej

Rocznik 2012-2013. Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 41) - nowości wydawnicze

Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 41)W nowej publikacji katowickiego wydawnictwa GiA (Rocznik 2012 - 2013) znajdziemy, jak zawsze, coroczny bilans na międzynarodowym poziomie: pasjonujący opis sezonu piłkarskiego reprezentacji oraz rozgrywek ligowych i pucharowych w kraju (wszystkie poziomy lig i klas aż do 10); dokumentacja, wyniki, tabele i fotografie (około 300); także bilans lig i reprezentacji wszystkich krajów Europy i Ameryki oraz podsumowanie EURO 2012 i kompletna prezentacja ligowa i reprezentacyjna bez mała z całego świata - absolutnie jedyna w świecie. Całość barwna na kredowym papierze - tym razem rekordowe aż 352 strony.

Mistrzostwa Europy 2012: Kronika - nowości wydawnicze

Mistrzostwa Europy 2012: KronikaZa nami najważniejsza impreza nie tylko piłkarska, ale sportowa w historii Polski. Na boiskach nie brakowało emocji oraz niespodziewanych wyników. Tylko w dwóch z trzydziestu jeden meczów kibice nie obejrzeli goli, a ukoronowaniem turnieju był finał Euro, w którym po raz pierwszy w historii padło aż tyle bramek.

Warto więc podsumować ten wyjątkowy nie tylko dla nas turniej. „Mistrzostwa Europy 2012: Kronika” to piękny album zawierający efektowne zdjęcia piłkarzy i kibiców, opisy i dokumentacje dotyczącą wszystkich meczów Euro 2012, multum statystyk turnieju, tabelę wszech czasów Mistrzostw Europy, portret mistrzowskiej reprezentacji Hiszpanii, zarys historii turnieju oraz wiele innych ciekawych materiałów.

To obowiązkowa książka na półce każdego kibica! Jedyna na polskim rynku podsumowująca finałowy turniej Euro.


Czarny orzeł, biały orzeł: Piłkarze w trybach polityki - nowości wydawnicze

Czarny Orzeł, Biały OrzełWłaśnie ukazało się długo oczekiwane polskie wydanie książki Thomasa Urbana, pt. Czarny orzeł, biały orzeł: Piłkarze w trybach polityki. Publikacja dotyczy historii stosunków polsko-niemieckich poprzez pryzmat futbolu. 


O tym, jak bardzo skomplikowane jest niemiecko-polskie sąsiedztwo, także w sferze piłki nożnej, doskonale świadczy pochodzenie strzelców pierwszych bramek na mistrzostwach świata w obu reprezentacjach narodowych: pierwszego gola dla Niemiec strzelił w 1934 roku mający polskie korzenie Stanislaus Kobierski z Düsseldorfu, który podczas wojny przejściowo grał w niemieckim klubie w Warszawie. Pierwszą bramkę dla Polski z kolei strzelił w 1938 roku poznaniak Fryderyk Scherfke, obywatel mniejszości niemieckiej, który później jako żołnierz Wehrmachtu uratował z niemieckiej niewoli kilku swych polskich kolegów klubowych.  

(6.06.2012, środa) Informator Euro 2012 - nowości wydawnicze

Informator Euro 2012

Mistrzostwa Europy w Polsce już lada chwila, zatem na rynku książek sportowych ukazuje się dużo publikacji związanych z tą imprezą. Chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze z nich:


Informator Euro 2012 - niezbędnik kibica w stosunkowo niewielkiej objętości zawiera wszystkie podstawowe wiadomości dotyczące rozgrywek o Mistrzostwo Europy. Można tam znaleźć zwięzłą informację na temat historii dotychczas rozegranych Mistrzostw, jak również komplet wyników rozgrywek eliminacyjnych do Euro 2012, krótki opis stadionów - aren rozgrywek finałowych i terminarz rozgrywek. Autor w sposób interesujący przedstawił też najważniejsze osiągnięcia piłkarskie wszystkich 16 finalistów, opracował cenne zestawienia statystyczne, a także w swej książeczce zawarł opis wielu mało znanych wydarzeń i ciekawostek.

 

 

Euro dla OrłówEuro dla Orłów - Wyjątkowa publikacja od wydawnictwa GiA na Euro! Jest to jednocześnie jubileuszowy, 40. tom encyklopedii piłkarskiej FUJI. Książka zawiera całą historię Mistrzostw Europy od 1960 do 2012; dokładną dokumentację, opis eliminacji i turniejów finałowych, tabele, fotografie, ciekawe komentarze, itd. Zdecydowanie polecamy jako najlepszą polską książkę dotyczącą finałowego turnieju Polska - Ukraina 2012.

 

Dryblując przez granicę. Polsko-ukraińskie Euro 2012 - antologia esejów pod redakcją Moniki Sznajderman i Serhija Żadana. Euro 2012 - to przede wszystkim zbiorowe Szaleństwo, któremu nie oparło się ośmiu znakomitych autorów z Polski i Ukrainy. Jednak zamiast walczyć o bilety na mecze, pisarze rozglądają się wokół i zainspirowani futbolowym fenomenem opisują tę bezkrwawą wojnę, która jest czymś więcej niż tylko rozrywką, czymś więcej niż sportem i ogromnym biznesem. 

(16.05.2012, środa) Kronika Sportu Polskiego 2011 - nowości wydawnicze

Kronika Sportu Polskiego 2011Właśnie ukazała się 12. edycja Kroniki Sportu Polskiego. Jest ona na naszym rynku wydawniczym jedyną publikacją, która systematycznie, z roku na rok, zapisuje historię polskiego sportu. Spełni ona oczekiwania czytelników, którzy chcą się orientować w świecie sportu, wiedzieć kiedy i gdzie odbyły się zawody, mityngi, mecze zarówno o zasięgu lokalnym, jak i międzynarodowym. Kto odnosił sukcesy i w jakich dyscyplinach. Opracowanie wykracza jednak daleko poza przedstawienie wydarzeń sportowych i okołosportowych minionego roku. Zawiera również szereg ważnych i przydatnych informacji, które każdy zainteresowany sportem zawodowo lub hobbistycznie powinien znać. Na jej ocenę, poza rzetelnością przekazywanych informacji, a zwłaszcza komentarzy opisujących poszczególne dyscypliny (w większości autorstwa uznanych komentatorów) znaczenie ma również atrakcyjna szata graficzna.
Kronika podsumowująca rok 2011 ma rekordową liczbę 672 stron.

(10.04.2012, wtorek) Deyna; Andrzej Iwan: Autobiografia - nowości wydawnicze

Iwan SpalonyDeyna KsiążkaPod koniec kwietnia ukażą się książki o dwóch wybitnych piłkarzach: Kazimierzu Deynie oraz Andrzeju Iwanie.
Pierwsza z nich, autorstwa Stefana Szczepłka, jest opowieścią biograficzną o piłkarzu – jego karierze, największy sukcesach i porażkach. Na tle historii piłkarza autor przedstawia realia polskiej i międzynarodowej piłki nożnej lat 60-tych i 70-tych.
Druga książka to autobiografia Andrzeja Iwana, gdzie piłkarz z przejmującą szczerością opowiada o uzależnieniach od alkoholu, hazardu, a nawet o próbach samobójczych. Tłem dla jego historii pozostaje piłka nożna widziana od środka, oczami wybitnego zawodnika, reprezentanta Polski w finałach mistrzostw świata w 1978 i 1982 roku. Iwan oddaje klimat czasów komuny, przedstawia życie całego pokolenia zawodników, których do tej pory poza nielicznymi wyjątkami widzieliśmy jako idealnych herosów.

(13.03.2012, wtorek) Euro dla Orłów. Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 40) - nowości wydawnicze

Euro dla Orłów"Euro dla Orłów": Wyjątkowa publikacja od wydawnictwa GiA na Euro! Jest to jednocześnie jubileuszowy, 40. tom encyklopedii piłkarskiej FUJI.
Książka zawiera całą historię Mistrzostw Europy od 1960 do 2012; dokładną dokumentację, opis eliminacji i turniejów finałowych, tabele, fotografie, ciekawe komentarze, itd. Zdecydowanie polecamy jako najlepszą polską książkę dotyczącą finałowego turnieju Polska - Ukraina 2012.

(12.03.2012, poniedziałek) Polska! Biało-czerwoni! - nowości wydawnicze

Polska Biało - CzerwoniW ubiegłym tygodniu światło dzienne ujrzała nowa książka Stefana Szczepłka wydana w ramach Kolekcji Piłkarskiej Polityki (Złota Jedenastka), pt. "Polska! Biało - czerwoni!".

Przed mistrzostwami europejskimi w piłce nożnej rosną oczekiwania w stosunku do naszej reprezentacji. Stefan Szczepłek przedstawia ku pokrzepieniu serc historię polskiej piłki, w której niegdyś odnosiliśmy poważne sukcesy.
Polska! Biało-czerwoni!” prowadzi nas od narodzin polskiego futbolu na terenach okupowanych przez zaborców po legendarne mecze, dzięki którym polscy piłkarze i polski futbol wykuwali sobie miejsce w świadomości kibiców. Poznamy historię sukcesów reprezentacji na najważniejszych turniejach oraz krótkotrwałą chwałę polskich klubów w rozgrywkach europejskich pucharów.
To nie jest historia, jakich wiele, bo Szczepłek obficie czerpie nie tylko z zakurzonych sportowych archiwów, ale przede wszystkim ze swojego wieloletniego dziennikarskiego doświadczenia. Zajmująco opowiada o wszystkich najważniejszych dla polskiego futbolu postaciach. Ubarwia zdarzenia relacjami samych uczestników, opowiadanymi z perspektywy szatni i boiska. I zastanawia się (podobnie jak większość polskich kibiców): czy w czerwcu 2012 roku zdarzy się cud?

poprzednie 10 strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następne 10
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
telefon:
664 214 179

fax:

NASI PARTNERZY
Blog Książki SportoweHistoriaSportu.infoSportowaHistoria.plHistoria SportuRetroFutbol
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel