Herosi Złotej Nike - nowości wydawnicze

Herosi Złotej Nike Niedawno trafił do sprzedaży 43. tom Encyklopedii Piłkarskiej Andrzeja Gowarzewskiego. Anonsowana w Roczniku 2013/2014 publikacja poświęcona jest historii mistrzostw świata w piłce nożnej. Herosi Złotej Nike. Encyklopedia piłkarska (tom 43) to pierwsza część kilkutomowego, kompleksowego opracowania zmagań o najważniejsze trofeum piłkarskie świata. Seria ma być aktualizacją i uzupełnieniem wcześniejszych dzieł Andrzeja Gowarzewskiego poświęconych mundialom. Opracowania tego autora cieszą się szerokim uznaniem nie tylko w kraju. Publikujący w Soccer World i Kickerze Keir Radnedge zaliczył je do grona siedmiu najlepszych książek o futbolu wszech czasów. 

XXII Targi Książki Historycznej w Warszawie - zaproszenie

Targi Książki Historycznej

Od 28 listopada do 1 grudnia, czyli od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się Targi Książki Historycznej. Po raz kolejny pojawi się tam nasze stoisko. Specjalnie dla miłośników historii sportu, ale także i dla i tych, którzy jeszcze nie doceniają tego wycinka nauki o przeszłości, przygotowaliśmy najciekawsze publikacje historyczne z oferty Sendsport.

 

Pośród prezentowanych na Targach książek znajdzie się album Legia w europejskich pucharach. Historia klubu i jego kibiców na europejskich arenach. Jego autor Kamil Wójkowski, będzie naszym gościem w piątek w godz. 11-15. Również w piątek, w godz. 16-18 stoisko odwiedzi Paweł Gaszyński - autor Zanim powstała liga, czyli serii książek prezentujących historię polskiego futbolu w latach 1918-1926.

 

Zapraszamy codziennie od 10:00 do 18:00 na stoisko numer 46.

 

Legia Warszawa w europejskich pucharach: Historia klubu i jego kibiców - nowości wydawnicze

Legia w Europejskich Pucharach

Legia Warszawa: 60. miejsce na liście ponad 1000 sklasyfikowanych zespołów w rankingu wszech czasów europejskich pucharów, półfinał Pucharu Mistrzów (1970 r.) i Pucharu Zdobywców Pucharów (1991 r.), 8 meczów ćwierćfinałowych i trzykrotny start w fazach grupowych pucharów.

167 meczów i prawie 250 strzelonych bramek. Żaden inny polski klub nie ma takich dokonań w międzynarodowej rywalizacji. To legioniści ustanowili polski rekord wygranej, gromiąc w 1972 r. islandzki Vikingur Reykjavik 9-0. Tylko oni potrafili w 35 minut strzelić 8 goli mistrzom Rumunii i rozgromić 6-0 klub z Bundesligi.


Książka Legia Warszawa w europejskich pucharach autorstwa Kamila Wójkowskiego to pierwsza w Polsce tego rodzaju publikacja, która przedstawia nie tylko cały dotychczasowy europejski dorobek warszawskiego klubu, jego piłkarzy i trenerów, ale również kibiców (rozdział o kibicach autorstwa Marcina Bodziachowskiego), bo ciekawych historii na trybunach tam, gdzie grała Legia, nie brakowało. To 400 stron historii, ciekawostek, dokumentacji meczów, bilansu zawodników i relacji, a także unikatowe zdjęcia i pamiątki warszawskiego klubu.

Więcej

Zanim powstała liga - nowości wydawnicze

Zanim powstała liga

Ukazał się pierwszy tom serii „Zanim powstała Liga. Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926”.

Paweł Gaszyński zebrał w nim informacje o polskim piłkarstwie w 1919 roku, czyli jeszcze przed powstaniem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Książka jest początkiem ciekawie zapowiadającej się serii ośmiu tomów o polskim futbolu i rywalizacji o tytuł Mistrza Polski, zanim w 1927 roku powstała Liga. Drugi tom cyklu ukazać ma się jeszcze w tym roku.
 
Treść książki jest dobrze udokumentowana. Autor opierał się na informacjach z ówczesnej prasy oraz wielu opracowaniach poświęconych klubom sportowym i polskiemu piłkarstwu.

Mocno rekomendujemy!
Więcej

Rocznik 2013 - 2014: Encyklopedia piłkarska Fuji - nowości wydawnicze

Encyklopedia piłkarska FUJIAndrzej Gowarzewski wraz ze współpracownikami kończy właśnie prace nad 23. edycją pierwszego polskiego oficjalnego rocznika piłkarskiego. W Roczniku 2013-2014 podsumowane zostały futbolowe wydarzenie w Polsce, Europie i w innych częściach świata. Tradycyjnie wydawnictwo ma zawierać bilans rozgrywek lig, pucharów i reprezentacji z Europy i Ameryki. Premiera książki zaplanowana jest na połowę listopada. 
Ponadto niedługo ukaże się już trzecia publikacja wydawnictwa GiA poświęcona stołecznej Legii. Tym razem nosi ona tytuł Legia najlepsza jest. Podobnie jak w przypadku Rocznika 2013-2014 Sendsport prowadzi przedsprzedaż z 10% rabatem 13. tomu z serii Kolekcja Klubów. Premiera książki zaplanowana jest na koniec października.
GiA planuje także wydać co najmniej czterotomową Encyklopedię piłkarskich Mistrzostw Świata. Publikacja pierwszego tomu tej serii zaplanowana jest na pierwszą połowę 2014 roku. 

Wielki Widzew: Historia polskiej drużyny wszech czasów - nowości wydawnicze

Wielki WidzewKilka dni temu ukazała się długo oczekiwana książka, pt. Wielki Widzew. Jest to historia najlepszej drużyny w historii polskiej piłki klubowej. 
Książka przedstawia kulisy powstawania i budowy zespołu od 1969 roku, jej szczyt i powolny zmierzch w drugiej połowie lat 80-tych. Przypomina legendarne starcia z europejskimi gigantami - Manchesterem City, Manchesterem United, Juventusem Turyn i Liverpoolem. 
Autor, Marek Wawrzynowski, dziennikarz Przeglądu Sportowego, przypomina najważniejsze zdarzenia oraz odkrywa historie, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a w które zamieszani są najwięksi polscy piłkarze, również Zbigniew Boniek, obecny prezes PZPN.

Więcej

Rocznik 2012-2013. Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 41) - nowości wydawnicze

Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 41)W nowej publikacji katowickiego wydawnictwa GiA (Rocznik 2012 - 2013) znajdziemy, jak zawsze, coroczny bilans na międzynarodowym poziomie: pasjonujący opis sezonu piłkarskiego reprezentacji oraz rozgrywek ligowych i pucharowych w kraju (wszystkie poziomy lig i klas aż do 10); dokumentacja, wyniki, tabele i fotografie (około 300); także bilans lig i reprezentacji wszystkich krajów Europy i Ameryki oraz podsumowanie EURO 2012 i kompletna prezentacja ligowa i reprezentacyjna bez mała z całego świata - absolutnie jedyna w świecie. Całość barwna na kredowym papierze - tym razem rekordowe aż 352 strony.

Mistrzostwa Europy 2012: Kronika - nowości wydawnicze

Mistrzostwa Europy 2012: KronikaZa nami najważniejsza impreza nie tylko piłkarska, ale sportowa w historii Polski. Na boiskach nie brakowało emocji oraz niespodziewanych wyników. Tylko w dwóch z trzydziestu jeden meczów kibice nie obejrzeli goli, a ukoronowaniem turnieju był finał Euro, w którym po raz pierwszy w historii padło aż tyle bramek.

Warto więc podsumować ten wyjątkowy nie tylko dla nas turniej. „Mistrzostwa Europy 2012: Kronika” to piękny album zawierający efektowne zdjęcia piłkarzy i kibiców, opisy i dokumentacje dotyczącą wszystkich meczów Euro 2012, multum statystyk turnieju, tabelę wszech czasów Mistrzostw Europy, portret mistrzowskiej reprezentacji Hiszpanii, zarys historii turnieju oraz wiele innych ciekawych materiałów.

To obowiązkowa książka na półce każdego kibica! Jedyna na polskim rynku podsumowująca finałowy turniej Euro.


Czarny orzeł, biały orzeł: Piłkarze w trybach polityki - nowości wydawnicze

Czarny Orzeł, Biały OrzełWłaśnie ukazało się długo oczekiwane polskie wydanie książki Thomasa Urbana, pt. Czarny orzeł, biały orzeł: Piłkarze w trybach polityki. Publikacja dotyczy historii stosunków polsko-niemieckich poprzez pryzmat futbolu. 


O tym, jak bardzo skomplikowane jest niemiecko-polskie sąsiedztwo, także w sferze piłki nożnej, doskonale świadczy pochodzenie strzelców pierwszych bramek na mistrzostwach świata w obu reprezentacjach narodowych: pierwszego gola dla Niemiec strzelił w 1934 roku mający polskie korzenie Stanislaus Kobierski z Düsseldorfu, który podczas wojny przejściowo grał w niemieckim klubie w Warszawie. Pierwszą bramkę dla Polski z kolei strzelił w 1938 roku poznaniak Fryderyk Scherfke, obywatel mniejszości niemieckiej, który później jako żołnierz Wehrmachtu uratował z niemieckiej niewoli kilku swych polskich kolegów klubowych.  

(6.06.2012, środa) Informator Euro 2012 - nowości wydawnicze

Informator Euro 2012

Mistrzostwa Europy w Polsce już lada chwila, zatem na rynku książek sportowych ukazuje się dużo publikacji związanych z tą imprezą. Chcielibyśmy zaprezentować najciekawsze z nich:


Informator Euro 2012 - niezbędnik kibica w stosunkowo niewielkiej objętości zawiera wszystkie podstawowe wiadomości dotyczące rozgrywek o Mistrzostwo Europy. Można tam znaleźć zwięzłą informację na temat historii dotychczas rozegranych Mistrzostw, jak również komplet wyników rozgrywek eliminacyjnych do Euro 2012, krótki opis stadionów - aren rozgrywek finałowych i terminarz rozgrywek. Autor w sposób interesujący przedstawił też najważniejsze osiągnięcia piłkarskie wszystkich 16 finalistów, opracował cenne zestawienia statystyczne, a także w swej książeczce zawarł opis wielu mało znanych wydarzeń i ciekawostek.

 

 

Euro dla OrłówEuro dla Orłów - Wyjątkowa publikacja od wydawnictwa GiA na Euro! Jest to jednocześnie jubileuszowy, 40. tom encyklopedii piłkarskiej FUJI. Książka zawiera całą historię Mistrzostw Europy od 1960 do 2012; dokładną dokumentację, opis eliminacji i turniejów finałowych, tabele, fotografie, ciekawe komentarze, itd. Zdecydowanie polecamy jako najlepszą polską książkę dotyczącą finałowego turnieju Polska - Ukraina 2012.

 

Dryblując przez granicę. Polsko-ukraińskie Euro 2012 - antologia esejów pod redakcją Moniki Sznajderman i Serhija Żadana. Euro 2012 - to przede wszystkim zbiorowe Szaleństwo, któremu nie oparło się ośmiu znakomitych autorów z Polski i Ukrainy. Jednak zamiast walczyć o bilety na mecze, pisarze rozglądają się wokół i zainspirowani futbolowym fenomenem opisują tę bezkrwawą wojnę, która jest czymś więcej niż tylko rozrywką, czymś więcej niż sportem i ogromnym biznesem. 

poprzednie 10 strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ... | 12 | następne 10
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
telefon:
664 214 179

fax:

NASI PARTNERZY
RetroFutbolHistoriaSportu.infoSportowaHistoria.plAntykwariat SportowyBlog Książki Sportowe
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel