(13.07.2010, wtorek) Jaga my wierzymy! - rocznik Jagiellonii Białystok; 90 lat Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie; Encyklopedia sportu regionu nyskiego (tom 2) - nowości wydawnicze

Jagiellonia Rocznik90 lat MZPNSport Nyski tom 2W ostatnich wakacyjnych dniach ukazało się kilka niezmiernie wartościowych piłkarskich nowości:
- Od ubiegłego piątku jest dostępny w sprzedaży pierwszy rocznik Jagiellonii Białystok, opisujący najlepszy w historii klubu sezon 2009/2010. Publikacja autorstwa Marka Gąsiorowskiego została wydana staraniem kibiców związanych z serwisem jegiellonia.net w nakładzie 1000 egz.
- katowickie wydawnictwo GiA opracowało księgę pamiątkową na jubileusz 90-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej stanowiącą uzupełnienie poprzedniej monografii MZPN sprzed pięciu lat.
- Krzysztof Centner, po półtora rocznej przerwie, wydał drugi tom Encyklopedii sportu regionu nyskiego, przedstawiając największe sukcesy tamtejszej piłki nożnej w latach 1969 - 1982. Polecamy!

(1.06.2010, wtorek) Oficjalny rocznik polskiego boksu 2009 - nowości wydawnicze

Rocznik boksu 2009W ubiegłym miesiącu staraniem redaktorów serwisu internetowego bokser.org ukazał się Oficjalny rocznik polskiego boksu 2009. Książka ta to przede wszystkim unikalne zestawienie kalendarium pięściarskich wydarzeń ubiegłego roku, ponad 60 wywiadów z zawodnikami, trenerami, promotorami, działaczami oraz rozmaitych rankingów i zestawień statystyczno-wynikowych, jak np. komplet wyników polskich pięściarzy i pięściarek - zarówno amatorskich, jak i zawodowych. Jest pierwszą pozycją z cyklu, który z biegiem czasu wypełnić może pustkę, jaką od lat pogłębia brak jakiejkolwiek literatury pięściarskiej.

UWAGA!
Tylko do najbliższego czwartku (3.06) publikację można zakupić w promocyjniej cenie 39 zł. Po tym dniu książka będzie dostępna jedynie w cenie regularnej 59 zł., zatem warto się pospieszyć.

(11.05.2010, wtorek) Warszawskie Targi Książki - informacje

Warszawskie Targi KsiążkiJuż w najbliższy czwartek (13.05) rozpoczną się Warszawskie Targi Książki. Impreza odbywająca się w Pałacu Kultury i Nauki potrwa do niedzieli.
Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (B59 na pierwszym piętrze). Niektóre nasze publikacje będzie można zakupić po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.
Warszawskie Targi Książki, które po raz pierwszy odbędą się w tym roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 13-16 maja, to inicjatywa środowiska wydawców i spółki targowej Murator EXPO. Organizatorzy stawiają sobie za cel – od pierwszej edycji – stworzenie wielowątkowego wydarzenia, w równym stopniu adresowanego do profesjonalistów i szerokiej publiczności, które służyć będzie promocji książki i innych nośników literatury, wiedzy i informacji.

Więcej informacji o Targach (m.in. spis wszystkich wystawców, plan hali wystawienniczej) znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Godziny otwarcia Targów:
13 maja 2010 (czwartek) - godz. 10.00-18.00
14 maja 2010 (piątek) - godz. 10.00-19.00
15 maja 2010  (sobota) - godz. 10.00-19.00
16 maja 2010 (niedziela) - godz. 10.00-17.00


Uwaga! W związku z udziałem w Targach, zamówienia złożone poprzez naszą stronę internetową w dniach 12-14 maja mogą zostać realizowane z krótkimi opóźnieniami, a kontakt telefoniczny bądź mailowy będzie znacznie utrudniony, za co bardzo przepraszamy.

(29.04.2010, czwartek) Sendsport.pl Magazyn nr 4 - informacje

Sendsport.pl Magazyn
Właśnie ukazał się czwarty numer naszego magazynu o książkach sportowych - wiosna 2010. Do końca czerwca (lub wyczerpania nakładu) będzie on gratisowo dodawany do każdego zamówienia złożonego poprzez Sendsport.pl. Nowy numer zawiera m.in.:
- stałe rubryki: nowości, zapowiedzi, bestsellery, kalendarium, recenzje.
- fragment publikacji "Śląsk Wrocław - 30 sezonów w ekstraklasie" Filipa Podolskiego.
- wywiad z socjologiem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – dr Dominikiem Antonowiczem, który prezentuje trzeźwe spojrzenie na problem fatalnego wizerunku kibica w mediach i na czynniki pierwsze rozkłada nową ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.
- nowy dział "Lekcja histori": Jak Bohemka (i Třinec) posłały Spartę do drugiej ligi.
- pełną ofertę dostępnych książek.

(25.03.2010, czwartek) Piłkarskie Dzieje Podlasia. 80 lat historii piłki nożnej w regionie podlaskim: 1929 - 2009 - nowości wydawnicze

Piłkarskie Dzieje PodlasiaJuż 30 kwietnia (piątek) nakładem naszego wydawnictwa ukaże się na rynku niezwykle obszerna, pionierska monografia dokumentująca dzieje futbolu w regionie podlaskim. Na ponad 1000 stronach podane są  informacje o przebiegu różnego rodzaju rozgrywek – od mistrzostw okręgu 9-letnich „orlików”, po występy Jagiellonii Białystok w seniorskiej Ekstraklasie. W trakcie ponad 10-letniej pracy nad niniejszą publikacją autor, Jerzy Górko, udokumentował ponad 20 tysięcy meczów rozegranych przez podlaskie drużyny. Opis wydarzeń i dane tabelaryczne uzupełnia ponad 400 zdjęć, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Książka wzbogacona jest również o wiele nieznanych dotychczas ciekawostek.

Patronat nad tą niezwykłą publikacją objęły: Polskie Radio Białystok, Gazeta Współczesna oraz portal SportowePodlasie.pl. Wyłącznym dystrybutorem jest Dom Książki Białystok posiadający blisko 50 księgarni w całym województwie.

W dniu premiery książki odbędzie się spotkanie z autorem, połączone z konferencją prasową dla mediów. O szczegółach (zaproszonych gościach, miejscu i godzinie spotkania) poinformujemy w terminie późniejszym.

Album w przedsprzedaży z 15% rabatem można zamówić już dziś. Aby przejść do karty produktu proszę kliknąć w powyższą okładkę.

(17.02.2010, środa) Katalog odznak klubów sportowych Warszawy i okolic do 1975 roku - nowości wydawnicze

Katalog odznakZa dwa tygodnie nakładem naszego wydawnictwa zostanie opublikowany katalog odznak autorstwa Andrzeja Grabowskiego oraz Zbigniewa Malinowskiego. Jest on pionierską próbą usystematyzowania i opisania odznak wydanych oficjalnie przez kluby sportowe działające na terenie Warszawy i województwa warszawskiego (w granicach administracyjnych obowiązujących do 1975 roku).
Przedstawiono w nim historię klubów poprzez odznaki, będące świadectwem aktywności nie tylko sportowej. W czasach zaborów i walki o odzyskanie niepodległości często stanowiły one materialny wyraz przywiązania do tradycji narodowej, a także do regionu czy miasta. Znajdowało to również odzwierciedlenie w symbolice i barwach wydanych odznaczeń. Na ich przykładzie można też prześledzić różne koleje losu klubów, ich zmiany strukturalne i organizacyjne, fuzje i podziały, które wiązały się ze zmianą nazwy, barw i godła klubowego.


Album w przedsprzedaży z 15% rabatem można zamówić już dziś. Aby przejść do karty produktu proszę kliknąć w powyższą okładkę.

(11.02.2010, czwartek) Historia Alternatywna Polskiego Futbolu - konkurs

Sztukapilki.plDaliśmy plamę na Euro, nie awansowaliśmy na mundial. Nie chcą nas w Lidze Mistrzów, Liga Europejska to dla nas również za wysokie progi. Na przekór nieciekawej rzeczywistości zapraszamy do udziału w Konkursie na Historię Alternatywną Polskiego Futbolu organizowanym przez serwis internetowy Sztukapilki.pl. Wymyśl lepszą przeszłość (lub przyszłość) polskiej piłki! Albo gorszą...

Napisz krótkie opowiadanie utrzymane w konwencji historii alternatywnej lub futurologicznej. Wykreuj konkurencyjną przeszłość (np. dokąd byśmy zaszli, gdyby Howard Webb nie gwizdnął karnego w meczu z Austrią?) lub teraźniejszość polskiego futbolu (np. PZPN rozwiązuje się - i co dalej?) albo opowiedz własną wersję piłkarskiej przyszłości (np. dotyczącą Euro 2012). Teksty mogą być utrzymane w poetyce serio lub żartobliwej, godzimy się zarówno na wzniosłość i patos, jak i przewrotność czy ironię w podejściu do tematu konkursu.

Z przyjemnością informujemy, że w puli konkursowych nagród znajdują się bony ufundowane przez Księgarnię Kibica Sendsport.pl, książki - piękne i na czasie - od Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Piłka Znanego Kibica, która toczy się od miasta do miasta w poszukiwaniu autografów sławnych miłośników piłki nożnej. No i oczywiście publikacja nagrodzonych opowiadań w serwisie Sztukapilki.pl, który zadba również o promocję autorów. Pełny regulamin konkursu znajdziecie na tej stronie. Zapraszamy do udziału!

(20.01.2010, środa) 2. urodziny Księgarni Kibica Sendsport.pl - informacje

2 urodziny Sendsport.pl

Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam! A kto? A Sendsport! Jeszcze nie dziś, ale już jutro, w czwartek 21 stycznia, świętować będziemy drugie urodziny Księgarni Kibica Sendsport.

Pełni wiary i nadziei w to, że zainteresowanie książką sportową w Polsce będzie rosnąć, otworzymy jutro szampana i uczcimy drugi rok naszej działalności.

Oczywiście Sendsportu nie byłoby, gdyby nie Wy – Nasi Klienci. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować za zainteresowanie publikacjami, które posiadamy w ofercie i jednocześnie… zaprosić na promocyjne zakupy.

Tylko w czwatek 21 stycznia (od północy z 20 na 21 stycznia i do północy z 21 na 22 stycznia) przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalną ofertę.

Dla pierwszych dziesięciu zamówień mamy upominki w postaci Terminarza Piłkarskiego na 2010 rok. Ponadto, do każdego kolejnego zamówienia złożonego w tym dniu dołączymy Futbol do kieszeni n4 – niezbędnik bukmacherski na sezon 2009/2010. Życzymy udanych zakupów.

(5.01.2010, wtorek) Śląsk Wrocław - 30 sezonów w ekstraklasie - nowości wydawnicze

Śląsk WrocławW ostatnich dniach grudnia ukazała się na rynku ksiażka dotycząca historii potyczek Śląska Wrocław w rozgrywkach ekstraklasy, pt. "Śląsk Wrocław - 30 sezonów w ekstraklasie". Autor, Filip Podolski, zawarł w niej mnóstwo statystyk i informacji dotyczących wszystkich sezonów dolnośląskiej drużyny w  piłkarskiej elicie. W publikacji znajdują się również sylwetki najwybitniejszych graczy oraz 16 stron kolorowej wkładki ze zdjęciami prezentującymi drużynę Śląska na przestrzeni 45 lat.


Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na okładkę po lewej stronie.

(30.11.2009, poniedziałek) 90 lat na olimpijskim szlaku - nowości wydawnicze

90 lat na olimpijskim szlakuNakładem Polskiego Komitetu Olimpijskiego ukazała się właśnie nowa książka podsumowająca historię polskiego olimpizmu, pt. "90 lat na olimpijskim szlaku". To kontynuacja zainicjowanego przed wielu laty cyklu wydawniczego, prezentującego dokonania polskiego sportu na kolejnych igrzyskach. 

Główną część książki stanowią biogramy polskich medalistów olimpijskich ilustrowane zdjęciami. Zawierają one przede wszystkim osiągnięcia sportowców na igrzyskach olimpijskich. Autorzy biogramów starali się również przy każdym medaliście olimpijskim podać nazwiska trenerów klubowych i kadry narodowej, o których często się zapomina.

Natomiast wyniki wszystkich polskich olimpijczyków uzyskane na igrzyskach olimpijskich od Paryża do Pekinu i od Chamonix do Turynu oraz składy kierownictw polskich ekip olimpijskch, szefów Misji Olimpijskich, nazwiska trenerów, lekarzy, sędziów znajdują się na płycie CD dołączonej do albumu i stanowią jej integralną część.

Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek.

poprzednie 10 strona: 1 | ... | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | następne 10
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
telefon:
664 214 179

fax:

NASI PARTNERZY
RetroFutbolHistoriaSportu.infoSportowaHistoria.plAntykwariat SportowyBlog Książki Sportowe
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel