Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aktualności

Żużlowe ABCOd niedawna w naszej ofercie pojawiło się sporo publikacji dotyczących sportu żużlowego. Warto tutaj wspomnieć o jedynym w Polsce roczniku żużlowym, pt. "Żużlowe ABC" autorstwa Wiesława Dobruszka. Na początku roku ukazał się już ósmy tom tej cenionej przez kibiców "czarnego sportu" serii wydawniczej. Najnowsza publikacja opisuje polski oraz światowy żużel w bardzo szczegółowej formie, mającej charakter podręcznego leksykonu, niezbędnego dla każdego sympatyka tej dyscypliny. Zawiera ona informacje dotyczące sezonu 2008.

Szczerze polecamy!

Magazyn Sendsport nr 2Od wydania pierwszego numeru minęło trochę czasu, ale własnie ukazał się nasz magazyn o książkach sportowych na lato 2009. Do końca lipca będzie on gratisowo dołączany do każdego zamówienia złożonego poprzez Sendsport. W nowym numerze znajdą się następujące informacje:

- recenzje ciekawych publikacji sportowych, nowości, bestsellery, kalendarium
- relacja z promocji „Odry Opole Antoniego Piechniczka w latach 1975 - 1979”
- fragmenty książek, które zamierzamy wydać do końca tego roku

Dodatkowo umieściliśmy w Sendsport.pl Magazyn także kilka artykułów niezwiązanych z książkami: o wizerunku kibica piłki nożnej w Polsce, o ciekawym projekcie kupna klubu przez kibiców oraz na temat profesjonalnego typowania wyników spotkań piłkarkich.
Zapraszamy do lektury!

54. MTKTargi po raz 54., a Sendsport na nich po raz pierwszy. W dniach 22 - 24 maja zapraszamy wszystkich sympatyków książki sportowej do Pałacu Kultury i Nauki na nasze stoisko nr 402, gdzie znajdzie się znaczna część publikacji dostępnych poprzez sendsport.pl. Niektóre książki będzie można zakupić po wyjątkowo atrakcyjnych cenach. W  Międzynarodowych Targach Książki weźmie udział ponad 500 wystawców z 31 krajów.

Godziny otwarcia Targów:
21.05.2009 (czwartek) godz. 10.00-18.00 (dzień dla profesjonalistów)
22.05.2009 (piątek) godz. 10.00-19.00
23.05.2009 (sobota) godz. 10.00-19.00
24.05.2009 (niedziela) godz. 10.00-17.00

Bilety w  cenie:
ulgowy - 3 zł.
normalny - 7 zł.
stała karta wstępu - 13 zł.

Więcej o 54.MTK dowiesz się na stronie organizatora - firmy Ars Polona S.A.

Serdecznie zapraszamy!

Górnik Zabrze - dzieje legendyPodbeskidzie Bielsko - BiałaW ostatnich dniach ukazały się dwie ciekawe publikacje dotyczące polskich klubów.

Pierwsza z nich, pt. Górnik Zabrze - dzieje legendy opracowana została przez autorów wydawnictwa GiA. Album ten, prezentowany w czasie jubileuszu 60-lecia klubu, oparty na faktach wiarygodnych, ma pomóc lepiej poznać dzieje legendy nie tylko dawnym i współczesnym, ale i przyszłym fanom "górniczej" drużyny.

Druga monografia dotyczy dziejów piłki nożnej w Bielsku - Białej. Blisko połowę 350-stronicowego wydawnictwa zajmują statystyki - składy, tabele, wyniki ze wszystkich sezonów, w których BBTS, a potem Podbeskidzie grały na rozmaitych poziomach ligowych.

Odra OpoleNareszcie jest! Długo oczekiwana, ale już gotowa historia klubu piłkarskiego Odra Opole w latach 1975 - 1979.

Tytułowe lata to okres największych sukcesów sportowych klubu z Opola. Prowadzona wówczas przez Antoniego Piechniczka drużyna piłkarska Odry pokonywała kolejne bariery w polskiej piłce, aby w 1977 roku móc zagrać w europejskich rozgrywkach.
Kilka lat w Opolu to także początek kariery trenerskiej Antoniego Piechniczka, który wprowadził drużynę do ekstraklasy i wygrał z nią pierwszą edycję Pucharu Ligi.

Publikacja uzupełniona jest dodatkowo o zarys całej, ponad 60-letniej historii sekcji piłkarskiej najlepszego klubu Opolszczyzny.


Książka od dziś dostępna jest u nas w przedsprzedaży w cenie 29,9 zł.

Sendsport, jako wydawca publikacji, organizuje również spotkanie z autorem książki Sebastianem Bergielem. Wieczór autorski połączony z promocją publikacji odbędzie się 27 marca (piątek), o godz. 18, w pubie sportowym Toropol, przy ul. Barlickiego 13 (budynek lodowiska), oczywiście w Opolu. Na wieczorze autorskim książkę będzie można zakupić w cenie promocyjnej – 25 zł. Dla pierwszych 20 osób, które nabędą ją w trakcie wieczoru autorskiego czekają koszulki polo serwisu Historia "Odry" Opole www.historia-odry.opole.pl ufundowane przez fimę Exclusive Sports.

Radio EuroJuż tylko do najbliższego piątku można wziąć udział w drugim etapie konkursu wiedzy sportowej "Szczęśliwa 13" organizowanym przez Polskie Radio Euro. Konkurs polega na typowaniu wyników imprez sportowych oraz odpowiedzi na pytanie teoretyczne dotyczące historii sportu.
Sendsport Szczęśliwa 13
Jedną z nagród dla każdego laureata miesiąca będzie bon o wartości 100 PLN na dowolne publikacje z naszej oferty. Gorąco zapraszamy do udziału w zabawie. Wszystkie szczegóły dostępne są pod tym linkiem.

100 lat ŁKSOd ubiegłego tygodnia dostępna jest w naszej ofercie monografia Łódzkiego Klubu Sportowego. Książka, pt. "100 lat ŁKS. Dzieje klubu" została przygotowana pod redakcją Mariusza Gossa i Wojciecha Filipiaka przez grupę łódzkich dziennikarzy, naukowców Uniwersytetu Łódzkiego i pracowników łódzkich muzeów. Na 352 stronach opisano historię wszystkich sekcji od powstania klubu w 1908 roku do końca 2008 roku. Tekst ilustruje blisko 1000 unikalnych fotografii.

- Książka dokumentuje dzieje największej i najstarszej instytucji sportowej Łodzi, działającej nieprzerwanie od 1908 roku. Pokazuje ŁKS na tle życia społecznego, ekonomicznego, gospodarczego i politycznego na przestrzeni minionych 100 lat - powiedział Filipiak. (na podstawie PAP)

Urodziny Sendsport.pl21-go stycznia minie rok odkąd istnieje księgarnia sendsport.pl. W tym czasie wprowadziliśmy do oferty ponad czterysta publikacji sportowych, z czego znaczna część dostępna jest tylko u nas. Staramy się fachowo doradzać oraz na bieżąco sprowadzać wszystkie dobre książki sportowe ukazujące się w całej Europie. Bardzo dziękujemy za wszystkie miłe słowa dotyczące naszej działalności. Dla Państwa chcemy być ciągle lepsi... ba! będziemy ciągle lepsi! :)

Z okazji malutkiej rocznicy tylko w dniach 20 oraz 21 stycznia (wtorek, środa) udzielamy rabatu w wysokości 6% na wszystkie zamówione u nas książki. Nowe ceny widoczne będą w kartach poszczególnych produktów. Zdecydowanie warto uzupełnić swoją sportową biblioteczkę o brakujące publikacje. Dodatkowo cały czas obowiązuje darmowa przesyłka dla zamówień powyżej 170 zł. (przedpłata) lub 210 zł. (pobranie)

Piłkarskie Dzieje WybrzeżaWłaśnie ukazał się długo oczekiwany drugi tom "Piłkarskich Dziejów Wybrzeża" Piotra Chomickiego obejmujący lata 1976 - 1990. Ideą tej publikacji jest przedstawienie wydarzeń na boiskach Wybrzeża Gdańskiego, od Lęborka na zachodzie po Elbląg na wschodnim skraju i Starogard Gdański na południu. Śledzimy losy najlepszych jedenastek, nie zapominając jednak o rozgrywkach w klasach niższych. Przez pryzmat występów pierwszo, i drugoligowych, które pokazujemy szczegółowo, czytelnik znajdzie także krótkie przedstawienie wydarzeń na boiskach rozgrywek międzywojewódzkich i okręgowych. Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek z lewej strony.


W sprzedaży ukazał się również 11. tom "Kolekcji Klubów" FUJI wydany na 60-lecie Górnika Zabrze.

Rocznik 2008 - 2009Wreszcie jest! W sam raz pod choinkę! Nowy Rocznik 2008-2009 z serii "Encyklopedia piłkarska FUJI" dostępny będzie w sprzedaży od najbliższego poniedziałku. W naszej księgarni możesz zarezerwować swój egzemplarz już teraz. Jest to niezawodny sposób otrzymania tej książki zaraz na początku przyszłego tygodnia.

W 36. tomie sztandarowej piłkarskiej serii znajdziemy, jak zawsze, pełną dokumentację rozgrywek ligowych w Polsce oraz na świecie (sezon 2007/08). Wszystko to podparte ogromem przeróżnych statystyk, ciekawymi komentarzami, zestawieniami, kalendarium, itp. Co ważne, po raz pierwszy rocznik wydany jest na kredowym papierze oraz w pełnym kolorze!


Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek z lewej strony.

Jak informuje wydawnictwo, jeszcze w tym roku ukaże się 11. tom "Kolekcji Klubów" wydany z okazji 60-lecia Górnika Zabrze.

pixel