Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Aktualności

Almanacco illustrato     Sendsport - Księgarnia Kibica zgodnie z zapowiedzią zaczyna wprowadzać do swojej oferty dobre zagraniczne publikacje. Staramy się wyszukiwać takie książki, które mogłyby zainteresować polskiego czytelnika swymi unikalnymi informacjami. Będą to głównie europejskie roczniki, monumentalne monografie dużych europejskich klubów oraz publikacje z informacjami o polskich drużynach, np. historia europejskich pucharów czy dzieje przedwojennej piłki nożnej na Śląsku lub Kresach. Już od dziś można zakupić najnowszy włoski rocznik, a do 15 maja w ofercie ukażą się, m.in. następujące książki:
- Sky Sports Football Yearbook 2007-2008 (Jack Rollin) - angielski rocznik
- słynne monografie Romeo Ionescu dotyczące europejskich rozgrywek pucharowych
- niemieckie publikacje Klubu Statystyków Piłkarskich dotyczące, np. przedwojennego futbolu na Śląsku.

 

Przypominamy, że czas realizacji zamówienia zawierającego obcojęzyczne książki jest zgodny z opisami w kartach produktów i w większości przypadków wynosi tylko 24 godziny.

     Od ubiegPrzesyłki zagranicznełego tygodnia istnieje możliwość zamawiania książek z oferty naszej księgarni również do wybranych krajów Unii Europejskiej. Przesyłki dostarczane są międzynarodową firmą kurierską, a czas dotarcia paczki wynosi do 5 dni roboczych. Aby zamówić książki za granicę należy przy rejestracji w panelu księgarni wybrać z listy odpowiedni kraj.


Lista państw do których dostarczamy książki: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.


Przesyłki zagraniczne realizujemy tylko za przedpłatą (wpłata na konto, kartą kredytową, płatności elektroniczne).

Przebój WolbromW lutym ukazała się książka o czołowym trzecioligowym klubie z Małopolski - Przeboju Wolbrom.


Autor - Jerzy Nagawiecki na ponad 100 stronach ujął historię wolbromskiej piłki. Wydawnictwo wzbogacają liczne zdjęcia, ładna oprawa graficzna (pełen kolor, papier kredowy), wspomnienia byłych i obecnych piłkarzy, działaczy oraz trenerów.


Pozycja ta ukazała się w limitowanym nakładzie 700 egz. Aby zakupić ją w naszej księgarni należy kliknąć na ikonę okładki po lewo.

Zryw DzikowiecLech Rypin     Od wczoraj w ofercie naszej księgarni są dwie, jeszcze pachnące świeżością,  monografie.  Obie są pięknie wydane, niemal identycznie skonstruowane i w wyczerpujący sposób opisujące dzieje swoich klubów. Warto mieć te unikalne pozycje w swojej biblioteczce.

 

Pierwsza z nich, pt. "60 lat Ludowego Klubu Sportowego Zryw Dzikowiec" autorstwa Mariana Piórka oraz Michała Franczyka zgłębia dzieje małego klubu z Podkarpacia, który obecnie odnosi największe sukcesy w historii biorąc udział w rozgrywkach IV ligi.

 

Druga książka, "Lech Rypin 1922 - 2007" Piotra Gałkowskiego przedstawia historie tytułowego klubu z północy (województwo kujawsko-pomorskie).

PKKS GiełdaJuż jutro (08.03.2008, godz. 9-13, budynek NAFTY, ul. Lubicz 25) w Krakowie odbędzie się pierwsza w tym roku ogólnopolska giełda kolekcjonerska PKKS. Będzie się na niej można zaopatrzyć, przede wszystkim, w odznaki klubów sportowych, ale także programy meczowe, bilety, zdjęcia z autografami, monografie, itp. Serdecznie zapraszamy! Koszt biletu wstępu - 5 zł. (wynajęcie stolika - 10 zł.)

Dojazd: Jeden przystanek z Dworca Głównego - każdym tramwajem jadącym w kierunku Nowej Huty lub pieszo ok. 400 metrów.

Bestseller lutego     W drugim zestawieniu bestsellerów naszej księgarni na czele znajduje się nowa publikacja Dariusza Grzyba, pt. "Piłka nożna na Limanowszczyźnie", a jedyną książką, która w pierwszej piątce była również w ubiegłym miesiącu jest "Rocznik 2007 - 2008" z wydawnictwa GiA.

 

Bestsellery lutego:

 

1) Dariusz Grzyb: Piłka nożna na Limanowszczyźnie

 

2) Robert Gawkowski: Encyklopedia klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39

 

3) Stefan Szczepłek: Moja historia futbolu (tom II - Polska)

 

4) Andrzej Bogusz: Dawna Łódź sportowa 1824 - 1945

 

5) Andrzej Gowarzewski: Rocznik 2007 - 2008. Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 34)

Dawna Łódź SportowaPod koniec ubiegłego roku ukazała się książka pt. "Dawna Łódź Sportowa 1824 - 1945" Andrzeja Bogusza. Autor w blisko pięciusetstronicowej pracy przedstawił narodziny sportu łódzkiego, rozwój organizacji i stowarzyszeń sportowych, powstawanie związków, klubów i obiektów.

Na monografię Bogusza składają się trzy części podzielone chronologicznie: 1824-1918, 1919-1938, 1939-1945. Książka opatrzona jest licznymi zdjęciami , drukami firmowymi klubów i stowarzyszeń. Można w niej znaleźć m.in. statut Łódzkiego Klubu Sportowego z 1909 r. w języku rosyjskim oraz dowiedzieć się, że w 1824 r. powstało pierwsze stowarzyszenie sportowe w Łodzi, a w tym samym roku odbyły się pierwsze zawody w tym mieście.

Od dziś ta pionierska pozycja książkowa dostępna jest również w naszej księgarni.
60 lat Wigry Suwałki      Tadeusz Moćkun w grudniu 2007 roku wydał własnym sumptem publikację dotyczącą suwalskich Wigier. Okazją był jubileusz 60-lecia klubu z Podlasia. Autor skupił się, przede wszystkim, na sekcji piłki nożnej opisując największe sukcesy klubu (w rozbiciu na poszczególne dziesięciolecia) oraz rozgrywki pucharowe na szczeblu centralnym (m.in. pamiętny mecz z Legią Warszawa w 1979 roku). Udokumentował także ponad 30 sezonów Wigier w rozgrywkach III ligi (pełne statystyki). W publikacji znalazły się jednak także informacje o pozostałych sekcjach.
 
Książka ta została wydana w bardzo ograniczonym nakładzie. Aby zakupić ją w naszej księgarni należy kliknąć na ikonę okładki po lewo.
Moja historia futbolu     18 lutego o godz. 18 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (czytelnia na czwartym piętrze, CEO, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) odbędzie się spotkanie z redaktorem Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem "Rzeczpospolitej". Spotkanie to będzie dotyczyło jego najnowszej dwutomowej publikacji książkowej, pt. "Moja historia futbolu". Serdecznie zapraszamy.

Przypominamy, że obie ksiązki dostępne są również od ubiegłego tygodnia w ofercie naszej księgarni.

Encyklopedia klubów sportowych Warszawy     Polski Komitet Olimpijski, Fundacja „Centrum Edukacji Olimpijskiej” oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na spotkanie z dr. Robertem Gawkowskim autorem "Encyklopedii klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39".

Spotkanie odbędzie się 22 lutego br. (piątek) o godzinia 18.00 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

W czasie spotkania będzie można nabyć książkę po cenie promocyjnej.
 
Informujemy także, że dotychczasowe zamówienia na książkę złożone poprzez naszą księgarnię, wskutek opóźnienia wydawcy, zostaną zrealizowane w połowie lutego. Za opóźnienie przepraszamy. 
pixel