(25.03.2010, czwartek) Piłkarskie Dzieje Podlasia. 80 lat historii piłki nożnej w regionie podlaskim: 1929 - 2009 - nowości wydawnicze

Piłkarskie Dzieje PodlasiaJuż 30 kwietnia (piątek) nakładem naszego wydawnictwa ukaże się na rynku niezwykle obszerna, pionierska monografia dokumentująca dzieje futbolu w regionie podlaskim. Na ponad 1000 stronach podane są  informacje o przebiegu różnego rodzaju rozgrywek – od mistrzostw okręgu 9-letnich „orlików”, po występy Jagiellonii Białystok w seniorskiej Ekstraklasie. W trakcie ponad 10-letniej pracy nad niniejszą publikacją autor, Jerzy Górko, udokumentował ponad 20 tysięcy meczów rozegranych przez podlaskie drużyny. Opis wydarzeń i dane tabelaryczne uzupełnia ponad 400 zdjęć, z których wiele publikowanych jest po raz pierwszy. Książka wzbogacona jest również o wiele nieznanych dotychczas ciekawostek.

Patronat nad tą niezwykłą publikacją objęły: Polskie Radio Białystok, Gazeta Współczesna oraz portal SportowePodlasie.pl. Wyłącznym dystrybutorem jest Dom Książki Białystok posiadający blisko 50 księgarni w całym województwie.

W dniu premiery książki odbędzie się spotkanie z autorem, połączone z konferencją prasową dla mediów. O szczegółach (zaproszonych gościach, miejscu i godzinie spotkania) poinformujemy w terminie późniejszym.

Album w przedsprzedaży z 15% rabatem można zamówić już dziś. Aby przejść do karty produktu proszę kliknąć w powyższą okładkę.

(17.02.2010, środa) Katalog odznak klubów sportowych Warszawy i okolic do 1975 roku - nowości wydawnicze

Katalog odznakZa dwa tygodnie nakładem naszego wydawnictwa zostanie opublikowany katalog odznak autorstwa Andrzeja Grabowskiego oraz Zbigniewa Malinowskiego. Jest on pionierską próbą usystematyzowania i opisania odznak wydanych oficjalnie przez kluby sportowe działające na terenie Warszawy i województwa warszawskiego (w granicach administracyjnych obowiązujących do 1975 roku).
Przedstawiono w nim historię klubów poprzez odznaki, będące świadectwem aktywności nie tylko sportowej. W czasach zaborów i walki o odzyskanie niepodległości często stanowiły one materialny wyraz przywiązania do tradycji narodowej, a także do regionu czy miasta. Znajdowało to również odzwierciedlenie w symbolice i barwach wydanych odznaczeń. Na ich przykładzie można też prześledzić różne koleje losu klubów, ich zmiany strukturalne i organizacyjne, fuzje i podziały, które wiązały się ze zmianą nazwy, barw i godła klubowego.


Album w przedsprzedaży z 15% rabatem można zamówić już dziś. Aby przejść do karty produktu proszę kliknąć w powyższą okładkę.

(11.02.2010, czwartek) Historia Alternatywna Polskiego Futbolu - konkurs

Sztukapilki.plDaliśmy plamę na Euro, nie awansowaliśmy na mundial. Nie chcą nas w Lidze Mistrzów, Liga Europejska to dla nas również za wysokie progi. Na przekór nieciekawej rzeczywistości zapraszamy do udziału w Konkursie na Historię Alternatywną Polskiego Futbolu organizowanym przez serwis internetowy Sztukapilki.pl. Wymyśl lepszą przeszłość (lub przyszłość) polskiej piłki! Albo gorszą...

Napisz krótkie opowiadanie utrzymane w konwencji historii alternatywnej lub futurologicznej. Wykreuj konkurencyjną przeszłość (np. dokąd byśmy zaszli, gdyby Howard Webb nie gwizdnął karnego w meczu z Austrią?) lub teraźniejszość polskiego futbolu (np. PZPN rozwiązuje się - i co dalej?) albo opowiedz własną wersję piłkarskiej przyszłości (np. dotyczącą Euro 2012). Teksty mogą być utrzymane w poetyce serio lub żartobliwej, godzimy się zarówno na wzniosłość i patos, jak i przewrotność czy ironię w podejściu do tematu konkursu.

Z przyjemnością informujemy, że w puli konkursowych nagród znajdują się bony ufundowane przez Księgarnię Kibica Sendsport.pl, książki - piękne i na czasie - od Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Piłka Znanego Kibica, która toczy się od miasta do miasta w poszukiwaniu autografów sławnych miłośników piłki nożnej. No i oczywiście publikacja nagrodzonych opowiadań w serwisie Sztukapilki.pl, który zadba również o promocję autorów. Pełny regulamin konkursu znajdziecie na tej stronie. Zapraszamy do udziału!

(20.01.2010, środa) 2. urodziny Księgarni Kibica Sendsport.pl - informacje

2 urodziny Sendsport.pl

Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam! A kto? A Sendsport! Jeszcze nie dziś, ale już jutro, w czwartek 21 stycznia, świętować będziemy drugie urodziny Księgarni Kibica Sendsport.

Pełni wiary i nadziei w to, że zainteresowanie książką sportową w Polsce będzie rosnąć, otworzymy jutro szampana i uczcimy drugi rok naszej działalności.

Oczywiście Sendsportu nie byłoby, gdyby nie Wy – Nasi Klienci. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować za zainteresowanie publikacjami, które posiadamy w ofercie i jednocześnie… zaprosić na promocyjne zakupy.

Tylko w czwatek 21 stycznia (od północy z 20 na 21 stycznia i do północy z 21 na 22 stycznia) przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalną ofertę.

Dla pierwszych dziesięciu zamówień mamy upominki w postaci Terminarza Piłkarskiego na 2010 rok. Ponadto, do każdego kolejnego zamówienia złożonego w tym dniu dołączymy Futbol do kieszeni n4 – niezbędnik bukmacherski na sezon 2009/2010. Życzymy udanych zakupów.

(5.01.2010, wtorek) Śląsk Wrocław - 30 sezonów w ekstraklasie - nowości wydawnicze

Śląsk WrocławW ostatnich dniach grudnia ukazała się na rynku ksiażka dotycząca historii potyczek Śląska Wrocław w rozgrywkach ekstraklasy, pt. "Śląsk Wrocław - 30 sezonów w ekstraklasie". Autor, Filip Podolski, zawarł w niej mnóstwo statystyk i informacji dotyczących wszystkich sezonów dolnośląskiej drużyny w  piłkarskiej elicie. W publikacji znajdują się również sylwetki najwybitniejszych graczy oraz 16 stron kolorowej wkładki ze zdjęciami prezentującymi drużynę Śląska na przestrzeni 45 lat.


Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na okładkę po lewej stronie.

(30.11.2009, poniedziałek) 90 lat na olimpijskim szlaku - nowości wydawnicze

90 lat na olimpijskim szlakuNakładem Polskiego Komitetu Olimpijskiego ukazała się właśnie nowa książka podsumowająca historię polskiego olimpizmu, pt. "90 lat na olimpijskim szlaku". To kontynuacja zainicjowanego przed wielu laty cyklu wydawniczego, prezentującego dokonania polskiego sportu na kolejnych igrzyskach. 

Główną część książki stanowią biogramy polskich medalistów olimpijskich ilustrowane zdjęciami. Zawierają one przede wszystkim osiągnięcia sportowców na igrzyskach olimpijskich. Autorzy biogramów starali się również przy każdym medaliście olimpijskim podać nazwiska trenerów klubowych i kadry narodowej, o których często się zapomina.

Natomiast wyniki wszystkich polskich olimpijczyków uzyskane na igrzyskach olimpijskich od Paryża do Pekinu i od Chamonix do Turynu oraz składy kierownictw polskich ekip olimpijskch, szefów Misji Olimpijskich, nazwiska trenerów, lekarzy, sędziów znajdują się na płycie CD dołączonej do albumu i stanowią jej integralną część.

Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek.

(24.11.2009, wtorek) XVIII Targi Książki Historycznej w Warszawie - informacje

Targi HistoryczneW pięknym wnętrzu Arkad Kubickiego u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie w najbliższy czwartek 26 listopada rozpoczną się XVIII Targi Książki Historycznej. Potrwają one do niedzieli 29 listopada. Targi otwarte będą codziennie w godz. 10-18, wstęp wolny.

W targach weźmie udział ponad 100 wystawców w tym Sendsport (stoisko nr 49). Zaprezentujemy głównie monografie historyczne dotyczące regionalnego sportu.

Więcej informacji o Targach (m.in. plan hali wystawienniczej, pełen program imprezy) znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Serdecznie zapraszamy!

(20.11.2009, piątek) Rocznik 2009-2010. Encyklopedia piłkarska FUJI (tom 37) - nowości wydawnicze

Rocznik 2009- 2010Właśnie ukazał się 37. tom Encyklopedii Piłkarskiej Fuji - Rocznik 2009/10. W nowej publikacji katowickiego wydawnictwa GiA  znajdziemy, jak zawsze, pełną dokumentację rozgrywek ligowych w Polsce oraz na świecie (sezon 2008/09). Wszystko to podparte ogromem przeróżnych statystyk, ciekawymi komentarzami, zestawieniami, kalendarium, itp. Co ważne, po raz drugi rocznik wydany jest na kredowym papierze oraz w pełnym kolorze! Po kilku latach nieobecności powraca również dział "Piłkarska Polska cała!", dokumentujący rozgrywki na każdym z dziesięciu poziomów rozgrywek.
Gorąco polecamy, idealny prezent na Mikołaja! :)

Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek z lewej strony.

(10.11.2009, wtorek) Sendsport.pl Magazyn nr 3 - informacje

Magazyn Sendsport nr 3Właśnie ukazał się trzeci numer naszego magazyn o książkach sportowych na jesień 2009. Do końca roku będzie on gratisowo dodawany do każdego zamówienia złożonego poprzez Sendsport.pl. Nowy numer zawiera:

- stałe rubryki: nowości, zapowiedzi, bestsellery, kalendarium, recenzje
- fragmenty publikacji "Zanim powstała liga, cz. 1: 1920 - 22" Pawła Gaszyńskiego oraz "Kompletnie Konkretnie. O tym co jest nie tak ze współczesną piłką nożną" Nicka Davidsona i Shauna Hunta
- teksty niezwiązane z tematyką książek sportowych: o groundhoppingu oraz spottersach.
- i na koniec oczywiście nasza pełna oferta publikacji sportowych.

Zapraszamy do lektury!

(2.11.2009, poniedziałek) 13. Targi Książki w Krakowie - informacje

13. Targi KsiążkiJuż w najbliższy czwartek (5.11) rozpoczną się w Krakowie (ul. Centralna 41A) 13. Targi Książki. Impreza potrwa do niedzieli.

Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko (sektor D, nr 26), gdzie znajdzie się znaczna większość książek dostępnych w internetowej ofercie. Niektóre nasze publikacje będzie można zakupić po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Imprezy towarzyszące Targom, przygotowane przez Sendsport.pl:

7.11 (sobota) - sala seminaryjna nr 3
godz. 14.00-15.00, sala nr 3 – promocja książki, pt. „Kompletnie, konkretnie. O tym, co jest nie tak ze współczesną piłką
nożną” – prezentacja, debata, spotkanie ze współautorem Shaunem Huntem oraz znanymi dziennikarzami sportowymi. Po spotkaniu
autor podpisuje swoją książkę na stoisku wydawcy.

7.11 (sobota) – Sports Pub (ul. Grodzka 50, Kraków)
od godz. 20.30 – spotkanie prowadzone w luźnej atmosferze promujące książkę, pt. „Kompletnie, konkretnie. O tym, co jest nie
tak ze współczesną piłką nożną”. Zapraszamy wszystkich fanów futbolu oraz Sendsportu ;-) Piwo dla każego gratis! W spotkaniu wezmą udział, m.in. Shaun Hunt (autor), Bohdan Pękacki (autor polskiego wstępu, redaktor serwisu „Z czuba.pl”), Kamil Wójkowski (zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Tylko piłka!”) i inni.


Więcej informacji o Targach (m.in. mapki dojazdowe, plan hali wystawienniczej) znajduje się na stronie internetowej
organizatora.


Godziny otwarcia Targów:
05.11.2009 (czwartek) godz. 10.00-17.00
06.11.2009 (piątek) godz. 10.00-18.00
07.11.2009 (sobota) godz. 10.00-18.00
08.11.2009 (niedziela) 10.00-16.00


Uwaga! W związku z udziałem w Targach, zamówienia złożone poprzez naszą stronę internetową w dniach 4-6 listopada mogą zostać realizowane z krótkimi opóźnieniami, a kontakt telefoniczny bądź mailowy będzie znacznie utrudniony, za co bardzo przepraszamy.

poprzednie 10 strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | następne 10
Twój koszyk jest pusty
e-mail:
napisz do nas
telefon:
664 214 179

fax:

NASI PARTNERZY
Blog Książki SportoweHistoriaSportu.infoSportowaHistoria.plHistoria SportuRetroFutbol
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel