Blog
Pod koniec ubiegłego roku ukazała się książka pt. "Dawna Łódź Sportowa 1824 - 1945" Andrzeja Bogusza. Autor w blisko pięciusetstronicowej pracy przedstawił narodziny sportu łódzkiego, rozwój organizacji i stowarzyszeń sportowych, powstawanie związków, klubów i obiektów.
Na monografię Bogusza składają się trzy części podzielone chronologicznie: 1824-1918, 1919-1938, 1939-1945. Książka opatrzona jest licznymi zdjęciami , drukami firmowymi klubów i stowarzyszeń. Można w niej znaleźć m.in. statut Łódzkiego Klubu Sportowego z 1909 r. w języku rosyjskim oraz dowiedzieć się, że w 1824 r. powstało pierwsze stowarzyszenie sportowe w Łodzi, a w tym samym roku odbyły się pierwsze zawody w tym mieście.
Od dziś ta pionierska pozycja książkowa dostępna jest również w naszej księgarni.
Tadeusz Moćkun w grudniu 2007 roku wydał własnym sumptem publikację dotyczącą suwalskich Wigier. Okazją był jubileusz 60-lecia klubu z Podlasia. Autor skupił się, przede wszystkim, na sekcji piłki nożnej opisując największe sukcesy klubu (w rozbiciu na poszczególne dziesięciolecia) oraz rozgrywki pucharowe na szczeblu centralnym (m.in. pamiętny mecz z Legią Warszawa w 1979 roku). Udokumentował także ponad 30 sezonów Wigier w rozgrywkach III ligi (pełne statystyki). W publikacji znalazły się jednak także informacje o pozostałych sekcjach.
Książka ta została wydana w bardzo ograniczonym nakładzie. Aby zakupić ją w naszej księgarni należy kliknąć na ikonę okładki po lewo.
18 lutego o godz. 18 w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (czytelnia na czwartym piętrze, CEO, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) odbędzie się spotkanie z redaktorem Stefanem Szczepłkiem, dziennikarzem "Rzeczpospolitej". Spotkanie to będzie dotyczyło jego najnowszej dwutomowej publikacji książkowej, pt. "Moja historia futbolu". Serdecznie zapraszamy.
Przypominamy, że obie ksiązki dostępne są również od ubiegłego tygodnia w ofercie naszej księgarni.
Polski Komitet Olimpijski, Fundacja „Centrum Edukacji Olimpijskiej” oraz Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na spotkanie z dr. Robertem Gawkowskim autorem "Encyklopedii klubów sportowych Warszawy i jej najbliższych okolic w latach 1918-39".
Spotkanie odbędzie się 22 lutego br. (piątek) o godzinia 18.00 w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)
W czasie spotkania będzie można nabyć książkę po cenie promocyjnej.
Informujemy także, że dotychczasowe zamówienia na książkę złożone poprzez naszą księgarnię, wskutek opóźnienia wydawcy, zostaną zrealizowane w połowie lutego. Za opóźnienie przepraszamy.
W połowie stycznia ukazała się książka, pt. "Piłka nożna na Limanowszczyźnie". Jest to pierwsza publikacja książkowa Dariusza Grzyba, dziennikarza "Gazety Krakowskiej". Autor przedstawia zarys historii Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej, a także klubów: Orkan Szczyrzyc, Turbacz Mszana Dolna, KS Tymbark, Limanovia Limanowa. Książka zawiera szczegółową dokumentację sezonu 2006/07 oraz zdjęcia wszystkich drużyn zrzeszonych w Podokręgu. Na lato 2008 zapowiedziana jest kolejna publikacja - rocznik 2007/2008 dotyczący ww. regionu. Książkę naturalnie można zakupić w naszej księgarni (proszę kliknąć na obrazek).
Drugi tom "Piłkarskich Dziejów Wybrzeża" Piotra Chomickiego ujrzy śwatło dzienne prawdopodobnie w czerwcu. Książka jest już gotowa, a obecnie trwają prace nad składem komputerowym. Opisywać ona będzie lata 1976 - 1991, czyli największe piłkarskie sukcesy klubów z Wybrzeża. Oczywiście dostępna będzie ona w ofercie naszej księgarni. Przypominamy, że ciągle można zakupić również tom I (lata 1945 - 75).