Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Katalog odznakZa dwa tygodnie nakładem naszego wydawnictwa zostanie opublikowany katalog odznak autorstwa Andrzeja Grabowskiego oraz Zbigniewa Malinowskiego. Jest on pionierską próbą usystematyzowania i opisania odznak wydanych oficjalnie przez kluby sportowe działające na terenie Warszawy i województwa warszawskiego (w granicach administracyjnych obowiązujących do 1975 roku).
Przedstawiono w nim historię klubów poprzez odznaki, będące świadectwem aktywności nie tylko sportowej. W czasach zaborów i walki o odzyskanie niepodległości często stanowiły one materialny wyraz przywiązania do tradycji narodowej, a także do regionu czy miasta. Znajdowało to również odzwierciedlenie w symbolice i barwach wydanych odznaczeń. Na ich przykładzie można też prześledzić różne koleje losu klubów, ich zmiany strukturalne i organizacyjne, fuzje i podziały, które wiązały się ze zmianą nazwy, barw i godła klubowego.


Album w przedsprzedaży z 15% rabatem można zamówić już dziś. Aby przejść do karty produktu proszę kliknąć w powyższą okładkę.

Sztukapilki.plDaliśmy plamę na Euro, nie awansowaliśmy na mundial. Nie chcą nas w Lidze Mistrzów, Liga Europejska to dla nas również za wysokie progi. Na przekór nieciekawej rzeczywistości zapraszamy do udziału w Konkursie na Historię Alternatywną Polskiego Futbolu organizowanym przez serwis internetowy Sztukapilki.pl. Wymyśl lepszą przeszłość (lub przyszłość) polskiej piłki! Albo gorszą...

Napisz krótkie opowiadanie utrzymane w konwencji historii alternatywnej lub futurologicznej. Wykreuj konkurencyjną przeszłość (np. dokąd byśmy zaszli, gdyby Howard Webb nie gwizdnął karnego w meczu z Austrią?) lub teraźniejszość polskiego futbolu (np. PZPN rozwiązuje się - i co dalej?) albo opowiedz własną wersję piłkarskiej przyszłości (np. dotyczącą Euro 2012). Teksty mogą być utrzymane w poetyce serio lub żartobliwej, godzimy się zarówno na wzniosłość i patos, jak i przewrotność czy ironię w podejściu do tematu konkursu.

Z przyjemnością informujemy, że w puli konkursowych nagród znajdują się bony ufundowane przez Księgarnię Kibica Sendsport.pl, książki - piękne i na czasie - od Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Piłka Znanego Kibica, która toczy się od miasta do miasta w poszukiwaniu autografów sławnych miłośników piłki nożnej. No i oczywiście publikacja nagrodzonych opowiadań w serwisie Sztukapilki.pl, który zadba również o promocję autorów. Pełny regulamin konkursu znajdziecie na tej stronie. Zapraszamy do udziału!

pixel