Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Mecze, które wstrząsnęły światemOd dzisiaj w przedsprzedaży dostępna jest nowa książka Stefana Szczepłka: Mecze, które wstrząsnęły światem. Publikacja ta ukazała się jako pierwszy tom Kolekcji Piłkarskiej "Złota Jedenastka" wydawanej przez tygodnik Polityka.

Mecze, które wstrząsnęły światem to spojrzenie na historię piłki nożnej przez pryzmat słynnych spotkań piłkarskich. Autor wybrał  30 meczów, które stały się częścią legendy i mitu futbolu. Ze swoją futbolową wiedzą, pamięcią do interesujących drobiazgów i detali, anegdotami o piłkarzach i trenerach, autor wprowadza nas w niezwykłą atmosferę i czasy meczów, które przeszły do historii. Pozwala nam przeżyć je jeszcze raz. Szczepłek snuje fascynującą opowieść o okolicznościach, podtekstach i sekwencjach zdarzeń, których ukoronowaniem staje się sam mecz.
I choć w dużej mierze najsłynniejsze spotkania piłkarskie to dzieje ludzi, którzy miejsce w historii wywalczyli sobie na boisku, to prawdziwy bohater tej książki jest tylko jeden – futbol.

pixel