Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Książki OlimpijskieDotychczas znaczącą większość  naszej oferty stanowiły książki piłkarskie. Od sierpnia zaczniemy również sukceswnie wprowadzać publikacje związane z innymi dyscyplinami sportu.

Już dzisiaj powstała specjalna kategoria książek związanych ze zbliżającą się Olimpiadą. A wkrótce dołączą do niej kolejne popularne w naszym kraju sporty: siatkówka, żużel oraz Formuła 1. Przebudowaniu ulegnie całe menu po lewej stronie, zatem będzie można znacznie łatwiej odszukać interesujące pozycje.

 

Z książek związanych z ruchem olimpijskim chcielibyśmy szczególnie zasugerować jeden wyjątkowy, a niedostępny w szerokiej dystrybucji, Leksykon Olimpijczyków Polskich z lat 1924 - 2006 autorstwa Bogdana Tuszyńskiego. Album wydany nakładem Fundacji Dobrej Książki to ponad 1000-stronicowe dzieło zawierające 2419 biogramów i zdjęć naszych uczestników igrzysk od paryskiego debiutu Polski w roku 1924 po zimową olimpiadę w Turynie 2006. Opracowany jest z zadziwiającą precyzją według alfabetycznego wykazu poszczególnych dyscyplin, biogramy nie ograniczają się tylko do podstawowych danych i olimpijskich wyników, ale śledzą także całą karierę sportowca.

Do końca olimpiady Leksykon będzie dostępny w sendsport.pl po promocyjnej cenie.

pixel