Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Piłkarskie Dzieje WybrzeżaWłaśnie ukazał się długo oczekiwany drugi tom "Piłkarskich Dziejów Wybrzeża" Piotra Chomickiego obejmujący lata 1976 - 1990. Ideą tej publikacji jest przedstawienie wydarzeń na boiskach Wybrzeża Gdańskiego, od Lęborka na zachodzie po Elbląg na wschodnim skraju i Starogard Gdański na południu. Śledzimy losy najlepszych jedenastek, nie zapominając jednak o rozgrywkach w klasach niższych. Przez pryzmat występów pierwszo, i drugoligowych, które pokazujemy szczegółowo, czytelnik znajdzie także krótkie przedstawienie wydarzeń na boiskach rozgrywek międzywojewódzkich i okręgowych. Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek z lewej strony.


W sprzedaży ukazał się również 11. tom "Kolekcji Klubów" FUJI wydany na 60-lecie Górnika Zabrze.

Rocznik 2008 - 2009Wreszcie jest! W sam raz pod choinkę! Nowy Rocznik 2008-2009 z serii "Encyklopedia piłkarska FUJI" dostępny będzie w sprzedaży od najbliższego poniedziałku. W naszej księgarni możesz zarezerwować swój egzemplarz już teraz. Jest to niezawodny sposób otrzymania tej książki zaraz na początku przyszłego tygodnia.

W 36. tomie sztandarowej piłkarskiej serii znajdziemy, jak zawsze, pełną dokumentację rozgrywek ligowych w Polsce oraz na świecie (sezon 2007/08). Wszystko to podparte ogromem przeróżnych statystyk, ciekawymi komentarzami, zestawieniami, kalendarium, itp. Co ważne, po raz pierwszy rocznik wydany jest na kredowym papierze oraz w pełnym kolorze!


Aby zakupić niniejszą pozycję należy kliknąć na obrazek z lewej strony.

Jak informuje wydawnictwo, jeszcze w tym roku ukaże się 11. tom "Kolekcji Klubów" wydany z okazji 60-lecia Górnika Zabrze.

Terminarz 2009W przyszłym tygodniu w ofercie księgarni dostępny będzie Terminarz Piłkarski na rok 2009. Na 144 stronach oprócz standardowego kalendarium (jeden tydzień na rozkładówce), można znaleźć praktyczne informacje dla piłkarzy i wszystkich miłośników piłki nożnej, np: tabele spotkań, rozgrywek, podsumowań, statystyki, roczny plan szkoleń, ewidencje zawodników, piłkarskie dane teleadresowe i informacyjne (adresy OZPN, klubów piłkarskich, strony internetowe). Dodatkowo, co 16 stron, terminarz zawiera efektowne kolorowe zdjęcia.

Zamówienia na terminarz w promocyjnej cenie (26,9 zł.) można złożyć już dziś klikając w grafikę po lewej stronie.

Sendsport Magazyn nr 1Od dnia dzisiejszego do 10 grudnia dla każdego klienta, który zamówi minimum jedną książkę poprzez naszą księgarnię, zostanie dodana do przesyłki gratisowa broszurka (Sendsport Magazyn). Będzie ona prezentowała nowości, zapowiedzi, fragmenty publikacji, aktualizowaną ofertę oraz inne, ważne informacje z życia księgarni i rynku książek sportowych. Wszystko to na 16 stronach formatu B5, w pełnym kolorze, na wysokiej jakości kredowym papierze.

Pierwszy numer, oprócz stałych rubryk, zawiera m.in. fragmenty książek: Piłkarskie Dzieje Wybrzeża (tom II) oraz Odra Opole Antoniego Piechniczka, informacje o rynku publikacji sportowych w Czechach, recenzje książek związanych z Mistrzostwami Europy oraz zestawienie bestsellerów z ostatniego kwartału.

Targi KsiążkiJuż w najbliższy czwartek (23.10) rozpoczną się w Krakowie (ul. Centralna 41A) 12. Targi Książki. Impreza potrwa do niedzieli.
Z przyjemnością informujemy, że po raz pierwszy wśród ponad 400 wystawców (wydawnictwa, firmy księgarskie, hurtownie, księgarnie specjalistyczne) zaprezentujemy naszą sportową ofertę.
Na naszym stoisku (sektor D, nr 30) znajdzie się znaczna większość książek dostępnych w internetowej ofercie. Niektóre nasze publikacje będzie można zakupić po wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

Więcej informacji o Targach (m.in. mapki dojazdowe, plan hali wystawienniczej) znajduje się na stronie internetowej organizatora.

Godziny otwarcia Targów:
23.10.2008 (czwartek) godz. 10.00-17.00
24.10.2008 (piątek) godz. 10.00-18.00
25.10.2008 (sobota) godz. 10.00-18.00
26.10.2008 (niedziela) godz. 10.00-16.00

Ceny biletów:
Bilet normalny - 7 zł
Bilet ulgowy - 5 zł (przysługuje uczniom, studentom, emerytom i rencistom)
Dzieci do lat 7 - wstęp bezpłatny


Dojazd (Przystanek Centralna):
Tramwaje nr 1,14, 22
Autobusy nr 113, 121, 163, 174

Serdecznie zapraszamy!


Uwaga! W związku z udziałem w Targach, zamówienia złożone poprzez naszą stronę internetową w dniach 22-27 października mogą zostać realizowane z krótkimi opóźnieniami, a kontakt telefoniczny bądź mailowy będzie znacznie utrudniony, za co bardzo przepraszamy.

PKKSPocząwszy od dnia dzisiejszego, nasza księgarnia nawiązała współpracę z Polskim Klubem Kolekcjonerów Sportowych. Klub ten w swoich wydawnictwach (biuletyn informacyjny "Remis") prezentuje, m.in. cykl przedwojennych odznak klubów sportowych, oryginalne dokumenty, medale, bilety, programy, itp. W "Remisie" ukazują się ponadto ciekawe statystyki piłkarskie, zarys historii wybranych klubów, prezentacje książkowych nowości i inne.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie 43 archiwalne numery "Remisu" wydane w latach 1998 - 2008. Dostępne są one w nowej kategorii produktów PKKS.

Informujmemy również, że każdy chętny może zgłosić swój akces do klubu pisząc do działu członkowskiego (P. Anatol Korniluk, skr. pocztowa 122; 30-681 Kraków 47, tel kom. 606818584, mail: korniluk@poczta.fm). Roczna składka na 2009 rok wyniesie 80 zł.

Futbol do kieszeniJest już dostępna w sprzedaży najnowsza książeczka dziennikarzy "Tylko Piłka!", pt. "Futbol do kieszeni" na sezon 2008/09. Za niewielką cenę (9,9 zł.) otrzymujemy solidną porcję piłkarskich informacji, gdzie można odznaleźć, m.in. opracowania wszystkich europejskich lig, wyjątkowe tabele, krzyżówki wyników, czołówki najlepszych strzelców w kilkudziesięciu ligach, hitowe transfery, wykaz Polaków grających w poszczególnych zespołach europejskich, a także bilanse spotkań pomiędzy wszystkimi zespołami w całej historii ich ligowych zmagań. I jeszcze coś - ostatnie pięć wyników ligowych na boisku gospodarza dla każdej z par w terminarzu. Książka przydatna na cały sezon!

 

Gorąco polecamy!

SiódemkaZgodnie z licznymi sugestiami klientów, z przyjemnością informujemy, że od dziś nasza księgarnia rozpoczęła współpracę z firmą kurierską "Siódemka". Współpraca to niesie dla Państwa znaczące korzyści - za minimalnie większą opłatę pocztową (1 zł. w przypadku paczki pobraniowej) mogą Państwo otrzymać przesyłkę już następnego dnia po złożeniu zamówienia. Każda paczka jest monitorowana, a na stronie przewoźnika można w każdej chwili sprawdzić, tzw. "tracking". Dodatkowo kurier przeważnie dzwoni do Państwa w dniu dostarczenia przesyłki w celu ustalenia dogodnej godziny odbioru.

Oczywiście nie rezygnujemy z tradycyjnych paczek pocztowych, aby jednak przekonać Państwa do wybierania kuriera zmniejszyliśmy limit zamówienia uprawniający do gratisowej przesyłki. Teraz wynosi on 170 zł. dla przedpłaty oraz 210 zł. dla pobrania.

W panelu zamówienia wprowadziliśmy także możliwość zaznaczenia odbioru osobistego w siedzibie firmy (Kraków, ul. Wysłouchów 27/29, dzielnica Kurdwanów). Przed przybyciem po zamówione książki prosimy o potwierdzenie telefoniczne.

Książki OlimpijskieDotychczas znaczącą większość  naszej oferty stanowiły książki piłkarskie. Od sierpnia zaczniemy również sukceswnie wprowadzać publikacje związane z innymi dyscyplinami sportu.

Już dzisiaj powstała specjalna kategoria książek związanych ze zbliżającą się Olimpiadą. A wkrótce dołączą do niej kolejne popularne w naszym kraju sporty: siatkówka, żużel oraz Formuła 1. Przebudowaniu ulegnie całe menu po lewej stronie, zatem będzie można znacznie łatwiej odszukać interesujące pozycje.

 

Z książek związanych z ruchem olimpijskim chcielibyśmy szczególnie zasugerować jeden wyjątkowy, a niedostępny w szerokiej dystrybucji, Leksykon Olimpijczyków Polskich z lat 1924 - 2006 autorstwa Bogdana Tuszyńskiego. Album wydany nakładem Fundacji Dobrej Książki to ponad 1000-stronicowe dzieło zawierające 2419 biogramów i zdjęć naszych uczestników igrzysk od paryskiego debiutu Polski w roku 1924 po zimową olimpiadę w Turynie 2006. Opracowany jest z zadziwiającą precyzją według alfabetycznego wykazu poszczególnych dyscyplin, biogramy nie ograniczają się tylko do podstawowych danych i olimpijskich wyników, ale śledzą także całą karierę sportowca.

Do końca olimpiady Leksykon będzie dostępny w sendsport.pl po promocyjnej cenie.

Hokej - Rocznik 2008Od dzisiaj w przedsprzedaży dostępny jest pierwszy hokejowy "Rocznik" autorstwa Andrzeja Godnego oraz Stefana Leśniowskiego. Publikacja ta dostępna jest zarówno w miękkiej jak i twardej okładce. Zamówienie jej poprzez naszą księgarnię to najpewniejszy i najszybszy sposób otrzymania jej do domu wprost z drukarni. Dodatkowo co piąty klient, który zakupi niniejszą książkę do 10 lipca, otrzyma gratisowo lipcowy numer czasopisma "Magazyn Hokej".

 

 

Rocznik hokejowy 2008 to przede wszystkim historia mistrzostw Polski – sezon po sezonie od 1927 roku (wszystkie wyniki, tabele, klasyfikacje snajperów i obszerne opisy oraz zdjęcia drużyn). Nie zabraknie również niczego z niedawno zakończonego sezonu: ekstraliga pań i panów, I liga, juniorzy we wszystkich kategoriach wiekowych, oldboje oraz amatorzy.  Ponadto podsumowania reprezentacji we wszystkich kategoriach wiekowych i rozgrywek międzynarodowych – mistrzostwa świata, europejskie puchary, ligi zagraniczne.

 

pixel